fbpx
+370 600 62 029

miltelinis dažymas

Miltelinis metalo dažymas – modernus metalo paviršiaus dažymo būdas, kuris ne tik sukuria estetišką, dekoratyvinį vaizdą, bet ir ženkliai padidina atsparumą mechaniniam poveikiui, korozijai, smūgiui. Šis dažymo būdas leidžia naudoti bet kokias spalvas ir tekstūras, sukurti reljefinius ir įvairaus blizgesio paviršius. Dėl to dažymas yra ekonomiškas, ilgaamžis, patvarus ir labai kokybiškas. Dažai parenkami pagal detalės eksploatacijos vietą, priklausomai nuo to, kur ji bus naudojama: lauke, viduje ar ekstremaliose sąlygose, tarkim laivuose. Dažymo procese naudojami elektrostatiniai purškikliai. Milteliniu dažymu padengtos metalo detalės gali būti atsparios rūgščių, šarmų ir organinių tirpiklių tirpalams. Neatsitiktinai šiuo būdu nudažytos detalės naudojamos automobilių pramonėje, laivų statyboje, gamyboje, karo pramonėje. Miltelinis metalo dažymas puikiai tinka sodo inventoriui, lauko suoleliams, ar kitoms metalo konstrukcijoms. Milteliniu būdu labai populiaru dažyti tvoras ir vartų konstrukcijas.

Miltelinis metalo dažymas

Pilnas miltelinio dažymo procesas susideda iš:
⋅ Paruošimo ir džiovinimo
⋅ Dažymo
⋅ Kaitinimo
Transportavimo sistemos
Ruošiant dažymui gaminys nuvalomas, nuo paviršiaus mechaniškai ir chemiškai pašalinamos rūdys ir kiti oksidacijos produktai. Konkrečiai medžiagai taikomas skirtingas paruošimas. Pavyzdžiui plienas fosfatuojamas, kai kurie lydiniai achromatuojami. Paruošus ir išdžiovinus gaminys dažomas. Elektrostatinio dažymo sistemą paprastai sudaro:
⋅ rezervuaras,
⋅ dažų tiekimo siurblys,
⋅ elektrostatinis modulis,
⋅ purkštuvas ir atliekų surinkimo– regeneravimo sistema.

Milteliai iš rezervuaro patenka į purkštuvą, kur maišomi su oru ir įelektrinami. Keičiant oro ir miltelių kiekį bei tarpusavio santykį gaunamas reikiamas dažų srautas ir tankis. Keičiant įtampą tarp purkštuvo ir dažomo ruošinio reguliuojamas miltelių srauto greitis ir sluoksnio tolygumas. Elektros laukas tarp purkštuvo ir ruošinio nukreipia miltelių-oro mišinį link dažomo paviršiaus ir netgi link ruošinio.

Miltelinis dažymas

 Nedideli kiekiai nenusėdusių ant ruošinio miltelių gali būti surenkami siurbliu, nusodinami ant filtrų ir dar kartą panaudojami. Šis metalo dažymo būdas leidžia sutaupyti eksploatacines medžiagas dėl beveik 100% dažų užtepimo ant darbinio paviršiaus, galimybės naudoti ant metalo nenusėdusius dažus, o svarbiausia – jokių atliekų. Galima pakartotinai panaudoti apie 95% dažų, kurie surenkami valant įrangą.

Nudažyti gaminiai patenka krosnin, kur yra kaitinami iki 200 C apie 0,5 valandos. Dažai išsilydo ir išsilieja tolygiu 0,003mm iki 0,5mm sluoksniu priklausomai nuo poreikio. Jeigu dažai termoreaktyviniai – kaitinami polimerizuojasi. Atšaldytus gaminius galima transportuoti.

Miltelinis metalo dažymas užtikrina smūgiams atsparios antikorozinės dangos, veikiančios nuo -60 iki + 150 °C temperatūroje, susidarymą, taip pat užtikrina kokybišką elektros izoliaciją. Dažymo kokybei įtakos neturi staigūs temperatūros pokyčiai. Dažymo technologija yra labai automatizuota, todėl lengviau apmokyti darbuotojus, nenaudojami jokie tirpikliai, tad nereikia gaišti laiko jo išgarinimui ir garų iš patalpos pašalinimui.

Miltelinis dažymas

metalo pjovimas
metaliniai baldai
tureklu gamyba

Susisiekime

+370 600 62 029

Elektroninis paštas

uzsakymai@sferosvaldymas.lt

Darbo laikas

P: 8.00 – 17.00
A: 8.00 – 17.00
T: 8.00 – 17.00
K: 8.00 – 17.00
P: 8.00 – 17.00
Š: Nedirbame
S: Nedirbame

Pateikti užklausą